W dniach 7-9 czerwca bieżącego roku odbył się w Szymbarku na Kaszubach XVIII Walny Zjazd Naszego Stowarzyszenia. Oprócz ustawowego obowiązku związanego z przyjęciem uchwał

i udzielenia absolutorium władzom, które przebiegło sprawnie i bez problemu,  nie  zabrakło też innych atrakcji przygotowanych przez Zarząd, dzięki licznym sponsorom, którym należą się podziękowania.

W czwartek  odbyła się Akademia grillowania z firmą Weber, praktyczne szkolenie z obsługi grilli gazowych. Następny dzień rozpoczął się od cieszącym się dużym zainteresowaniem szkoleniem „Rodo w małej firmie”, a następnie rozpoczęły się obrady XVIII Walnego Zjazdu podczas którego obecny Zarząd otrzymał absolutorium, omówione zostały sprawy bieżące Stowarzyszenia a także sposób finansowania oraz uhonorowano zasłużonego członka Stowarzyszenia  tytułem Członka Honorowego.

Po obradach uczestnicy skorzystali z wielu atrakcji regionalnych- turystycznych oferowanych przez Centrum Edukacji i Promocji Regionu, zobaczyli m.in. :Pomnik Świętowida Kaszuba, Najdłuższa Deska Świata, Muzeum Ciesielnictwa, Dom Sybiraka, pociąg historyczny-lokomotywa z wagonami wiozącymi zesłańców polskich, Replika Łagru, Replika Bunkra „Ptasia Wola” Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” z efektami świetlno-akustycznymi, Dwór Salino –replika 300-letniego dworku, Kaplica Jedności Narodowej, Pomnik-poświęcony T.O.W, „Dom do góry nogami”, Dom Kaszuby Trapera z Kanady itd. a także z degustacji różnego rodzaju tabaki,  z pogawędka o historii tabaki i poczęstunkiem.

Świętowanie 15- lecia Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Kominki Polskie”  rozpoczęło się od wręczenia podziękowań, wyróżnień i wystąpień zaproszonych gości. Czas uroczystej kolacji

i świętowania umilił koncert fortepianowy oraz muzyka z płyt winylowych serwowana przez prowadzącego zabawę P. Jerzego do późnych godzin wieczornych.